Fotogaléria

Kultúrne podujatia

Deň obce

Všetko, čo sme si na Deň obce priali a pripravovali, vyšlo perfektne. Iba počasie sa s nami trošku zahralo, ale vôbec nám to nevadilo. Celý program prebiehal v kultúrnom dome. Von, pred kultúrnym domom sa varili guláše a iné dobré špeciality, šantili deti pri rôznych hrách a atrakciách, nálada bola skvelá, ľudia sa postretávali, porozprávali, zabavili. Z programu si vybral každý to svoje, veď sa dalo na čo pozerať. Najkrajšie zážitky si však každý odnášame v pamäti. Obec Istebné ďakuje všetkým občanom za krásnu atmosféru, ktorú vytvorili; rodákom, ktorí sa radi vracajú do našej obce; všetkým účinkujúcim v programe a predovšetkým chceme vyjadriť veľkú vďaku sponzorom, ktorí podujatie a program podporili. Tiež ďakujeme organizátorom podujatia, poslancom a spoločenským zložkám a organizáciám, ktorí sa zapojili do zorganizovania Dňa obce Istebné 2018.

Memoriál Dzubáka 2018

Obecná knižnica

Športové podujatia

17. ročník zimného prechodu Istebnianskym chotárom

Nadšenci turistiky spolu s Miestnym odborom Matice Slovenskej a dobroboľníkmi v obci zorganizovali 5. februára 2017 už 17. ročník prechodu Istebnianskym chotárom, ktorého sa zúčastnilo 110 účastníkov.

 V polovici 18-kilometrovej bežkárskej trate si mohli oddýchnuť a občerstviť sa priamo na Koniarke. Účastníci si pochutnali na vynikajúcich šiškách a koláčikoch, teplom čaji a mohli si opiecť aj klobásku, či slaninku. Celou trasou ich sprevádzal aj maskot Oravy – Vladko Jančoška. Po prejdení trasi, či už na bežkách, alebo aj pešo, čakala účastníkov prechodu v kultúrnom dome teplá kapustnica a posedenie pri hudbe.

Organizátorom ďakujeme a turistov zimného prechodu pozývame na ďalší ročník.

10. ročník halového futbalového turnaja dorastu ORAVA CUP 2017 Istebné

10. ročník tradičného halového futbalového turnaja dorastu ORAVA CUP 2017 Istebné zorganizoval dňa 28. 1. 2017 v hale na Kňažej Obecný športový klub Istebné pod záštitou obceIstebné. 

Turnaja sa zúčastnilo 10 dorasteneckých družstiev – Istebné, Zázrivá, Belá, Oravská Jasenica, Chlebnice, Nededza, Dolný Kubín, Rabča, Oravský Podzámok a Dlhá nad Oravou. Dorastenci ukázali svoje výkony, odvahu v hre a aj skvelé výsledky.

Výsledky:

  • 1. miesto – ŠK Belá
  • 2. miesto – OŠK Nededza
  • 3. miesto – MFK Dolný Kubín
  • 4. miesto – OŠK Istebné

Vyhlásení a ocecení boli tiež:

  • najlepší strelec – 11 gólov – Kristián Šeliga z MFK Dolný Kubín
  • najlepší brankár – Samuel Holeš z OŠK Istebné
  • najlepší hráč – Ján Ďurčák z ŠK Belá

Organizátorom ďakujeme a futbalovým manschaftom prajeme stále lepšie a lepšie výsledky, vytrvalosť, odvahu a usilovnosť nie len na športovom poli, ale aj v škole a súkromnom živote.

Trojkráľový hokejový turnaj

Trojkráľový hokejový turnaj dokázal, že mladí Istebňania vedia s chuťou športovať a aj sa zabávať. 

Amatérske družstvá, ktoré sa v priebehu hodiny zostavili, si zahrali zápasy „každý s každým“, víťazi boli odmenení a všetci si pochutili aj na opekaných špekáčikoch, ktoré mládež s radosťou poopekala a zohriala sa tak pri ohníčku za mrazivého piatkového počasia. 

Zbor pre občianske záležitosti

Noví občiankovia našej obce

Jubilanti v roku 2019

Zverejnené 1. novembra 2019.
Upravené 13. januára 2021.