Preskočiť na obsah

14.ročník  ORAVA CUP ISTEBNÉ 2023 ovládol SOKOL LIESEK

Zverejnené 7.1.2023.

Kategória

V Dolnom Kubíne sa v piatok 6.1.2023 uskutočnil už 14ročník halového futbalového turnaja dorastu U19,ktorý sa hral o pohár starostu obce Istebné.Turnaj organizovalo športové združenie OR-LI,v spolupráci s OŠK Istebné a obcou Istebné.Turnaja sa zúčastnilo až 12družstiev,ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po šesť.Z každej skupiny postupovali do ďalších bojov iba dve najlepšie družstvá a tak kto chcel postúpiť ,nesmel v zápasoch v skupinách zaváhať.Do posledného zápasu v skupinách sa tak hralo o postup a zápasy mali veľmi pekné tempo a super atmosféru.

Už prvý zápas turnaja priniesol pre nás potešujúce prekvapenie,keď naši hráči z Istebného pod vedením trénera Michalica Jána ml.porazili 1:0 družstvo z D.Kubína U17.Následne porazili naši futbalisti aj Zázrivú 1:0 a s Dlhou sme remizovali 1:1,keď Dlhá dala gól len pár sekúnd pred koncom zápasu.Následne sme nestačili na Tvrdošín 0:1 a ani na ružomberský výber Young Talents 0:4.Celkovo sme obsadili na turnaji siedme miesto,ale určite sme s predvedenou hrou patrili k ašpirantom na postup zo skupiny.Vzhľadom k tomu,že sme mali dostatok hráčov,čo nás veľmi teší,na turnaji sme postavili až dve naše družstvá.V tom druhom vedenom trénerom Gregorom Bartošom nastúpili prevažne mladí futbalisti,vekom na hranici žiakov,ale ani tento náš výber sa na turnaji nestratil a nazbieral množstvo skúseností.Ale poďme už k celkovým výsledkom.Skupinu A zvládol najlepšie Tvrdošín,ktorý so štyrmi víťazstvami a jednou remízou postúpil z prvého miesta.O jediné body ho obral za remízu len výber z Ružomberka Young Talents,ktorý postúpil do semifinále z druhého miesta.Tí v skupine okúsili aj horkosť prehry,keď ich po výsledku 0:3 porazil Dolný Kubín U17,ktorý nazbieral v skupine o jeden bod menej a tak im postup o ten bod unikol.V skupine B boli dve družstvá Liesek a Hybe,ktoré získali zhodne po 12bodov.O prvom či druhom mieste tak nakoniec rozhodol vzájomný zápas a ten po výhre 4:0 vyšiel lepšie Liesku.Za nimi skončili na nepostupovom treťom mieste hráči D.Kubína U19.Semifinálové miestenky tak boli rozdané.V prvom zápase sa stretli Hybe a Tvrdošín a v zápase napriek mnohým šanciam gól nepadol.Prišlo tak k predĺženiu a v ňom o postupe rozhodlo zlatým gólom družstvo Tvrdošína.Druhé semifinále obstaral Liesek a Young Talents.Po výsledku 3:0 sa z postupu do finále tešil Liesek.V zápase o tretie miesto bol lepším družstvom Young Talents,aj keď im príkladne Hybe vzdorovalo.Yong Talents ale po výsledku 2:1 získali na tomto turnaji bronzové medaile.Finále obstaral Tvrdošín a Liesek,víťazi svojich skupín,to znamená,že sa bezpochyby vo finále stretli dve najlepšie družstvá na turnaji.Liesek bol v zápase aktívnejší a skóre narástlo už na 4:0,Tvrdošínu sa v závere podarilo aspoň skorigovať výsledok.Po výsledku 4:1 sa tak z víťazstva na turnaji tešil Liesek,čo by pred turnajom málokto čakal.Za svoju hru si však víťazstvo plne zaslúžili a tak im starosta obce Istebné Martin Kováčik odovzdal pohár za celkové prvenstvo na tomto turnaji a z rúk hlavného organizátora Jána Michalica a predsedu OŠK Istebné Juraja Bednára si zas prevzali zlaté medaile.Tie strieborné zas patrili Tvrdošínu a bronzové za tretie miesto išli pre YOUNG Talents.Turnaj prišiel podporiť aj trojnásobný najlepší futbalista Slovenska Dušan Tittel,ktorý zároveň venoval loptu so svojim podpisom najlepšiemu hráčovi na turnaji.

Michalic Ján st.,hlavný organizátor